
Гілля, листя, сіно, солома, папір, картон, шишки, хвоя, кора, бур'яни, навіть лушпиння яєць, очистки фруктів і овочів послужать мульчуючим матеріалом для саду та городу.
Мульча це взагалі різноманітний матеріал, яким покривають землю щоб вберегти її від шкідливого впливу. Це роблять із вагомих причин, які розглянемо нижче.
Контроль будяка. Мульча не дає змоги проростати бур’янам. У них нема шансів, повна безнадія. Величезний плюс, не треба знову і знову полоти та перекопувати землю. Його просто немає. Більший обсяг мульчуючого матеріалу - більший ефект.
Колосальне збереження вологи. Необхідність часто поливати відпадає сама собою. Мульча не дає променям сонця прямо потрапляти в грунт, а це означає, що температура під матеріалом нижча, волога випаровується повільніше, корені рослин не пересихають, адже частина вологи залишається. Більше покривного матеріалу – більше збереженої вологи.
Перетворення у компост.. Всі природні матеріали з часом розкладаються, насичуючи землю різними елементами і поживними речовинами. Так покращується структура, наростає гумус, земля стає на порядок краща.
Умови для жителів. Усілякі санітари землі почувають себе краще в тіні і вологому середовищі ,де вони сприяють ефективному переробленню усього у поживні речовини.
Естетичний вигляд. Все ж гола земля порівняно із замульчованою виглядає не так презентабельно. Тут можна поекспериментувати із соломою, корою, гіллям, хвоєю.
Збереження цілісності. Дощі і негативні фактори менше впливають на структуру грунту, адже сонце висушує а дощ розмиває гумус. Немає такого болота, листя чисте від землі.
Спрощений догляд. Поливати, збирати ягоди та вискубувати петрушку й щавель зручніше без зайвих рослин.
Мульчою послужить солома, листя, кошене сіно, бур’яни, навіть лушпиння яєць, очистки фруктів і овочів, компост, шишки, хвоя, картон, папір, гілки.
Кора дерев гармонійно виглядає під кущами шикарних роз і всіляких квітів. Вигляд декоративний та акуратний.

Полуницю дуже добре покривати сіном між рядами. Плоди на багато менше гниють, чистіші, полоти майже не потрібно і ходити по чистому краще. Тільки одні плюси.

Покладені під кущі смородини компостні кучі і мульча допоможуть їм краще плодоносити і зберігати вологу.

Сад виглядає розкішним коли весь доглянутий та ясне діло акуратний. Ніщо завчасно не висихає. Взагалі навіщо витрачати лишній час і сили. Кожного разу рихлити, копати та полоти... Застелив сіном там і там і вже око радується, все буйно росте і сусіди заглядають, цікавляться що там таке..
|